You are currently viewing DataBeers Silesia #2 – 24.06.2022

DataBeers Silesia #2 – 24.06.2022

Fundacja Media 3.0 zaprasza na drugą edycję jedynego w Polsce wydarzenia z cyklu DataBeers, które odbędzie się 24 czerwca o 18.00 w biurze fundacji Media 3.0 w Gliwicach przy ul. Siemińskiego 25/4.

Wszystko zaczęło się w Madrycie w 2014 roku i od tego czasu rozrosło się i rozprzestrzeniło do ponad 18 miast na całym świecie. 

datalogo

DataBeers to otwarta społeczność non-profit, której misją jest stworzenie miejsca, w którym profesjonaliści, praktycy, studenci dyskutują i dzielą się doświadczeniami oraz wiedzą z zakresu danych. 

Spotkania są bezpłatne, mają charakter otwarty, czyli każda osoba zainteresowana tematyką danych, data science, big data, open data czy wszelkimi odmianami danych wykorzystywanych w przeróżny sposób do przeróżnych celów spotykają się w luźnej atmosferze oraz przy dobrym piwie. Rozmowy toczą się wokół praktycznego wykorzystania danych, usług czy aplikacji tworzonych w oparciu o dane, czy po prostu zrozumieniu zagadnienia danych w otaczającym nas cyfrowym świecie. 

Formuła spotkań to rozmowy bardzo krótkie i nieformalne, nietechniczne w formacie pecha-kucha (20 slajdów, 20 sekund na slajd, w sumie 6 min 40 s) z naciskiem na element dydaktyczny.

Temat to “dane”, szeroko pojęte. Każdy, kto ma ciekawą historię do opowiedzenia, jakieś prace do podzielenia się, pomysł, problem, który można rozwiązać za pomocą danych, ładną wizualizację danych, itp

Więcej informacji i formularz zapisu: https://databeers.pl